استایل کژوال چیست ؟ معرفی انواع ترکیب ست کردن

زمان مطالعه: 9 دقیقه

استایل کژوال

استایل کژوال چیست ؟

استایل کژوال (Casual) به استایلی گفته می شود که از لباس های گشاد و آزاد استفاده شده و در سبک استایل آن راحتی انسان در لباس و پوشش ، اولویت قرار دارد .
با بروز شدن و نوآوری ها در دنیای مد و استایل ، بسیاری از پوشش ها و سبک ها برای سلیقه های مختلف طراحیو پایه گذاری شد . در این بین استایل کژوال نیز برای برخی سلیقه ها طراحی و انتخاب گردید. بسیاری از افراد شاید در بیشتر اوقات حوصله و فرصت کافی برای داشتن یک استایل شیک و خاص و رعایت جزییات یک استایل زیبا را نداشته باشند . استایل کژوال از جمله سبک هایی است که با داشتن کمترین فرصت و زمان می توانید ، به راحتی یک پوشش زیبا و منحصر به فرد با آن داشته باشید . در استایل کژوال ، اصل بر رعایت راحتی و احساس آزادی شماست . از همین رو در این سبک از لباس های آزاد ، گشاد و پارچه ای استفاده می شود . استایل کژوال کاملا مناسب روز مره افراد می باشد . از این استایل به راحتی می توانید در تمامی ملاقات های غیر رسمی ، پیاده روی های و گشت و گذار روزانه ، مهمانی و دورهمی های دوستانه یا خانوادگی استفاده کنید .
از استایل کژوال به دلیل استفاده از عناصر راحت و آزاد نباید در مراسمات و قرار های رسمی استفاده کرد .
این استایل به دلیل راحتی و در عین حال زیبایی و خاص بودن مورد علاقه بسیاری از افراد مخصوصا قشر جوان دختر و پسر قرار دارد .
در این مقاله شما می توانید بهترین استایل های کژوال با انواع ذکر جزییات نظیر شلوار و کفش و مدل های اکسسوری نظیر کلاه برای مردان و زنان و البته مدل های دخترانه و پسرانه را مشاهده نمایید .

استایل کژوال با کلاه کاپیتانی

ست سفید و صورتی استایل دخترانه کژوال

استایل آبی روشن شلوار بگ دخترانه سبک کژوال

استایل کژوال برای بهار و تابستان

استایل کژوال اصولا مخصوص این دو فصل می باشد . در گرمای هوا استفاده از لباس های آزاد به آسانی می تواند حس خنکی و راحتی را برای شما به وجود آورد . به طور مثال برای یک استایل دخترانه می توانید از یک ساحلی بلند در کنار یک وست یا کت کوتاه پارچه ای استفاده کنید . همچنین استفاده از یک شومیز آزاد با رنگ شاد در کنار شلوار سنبادی یا کارگو این و استفاده از کلاه کپ فوق العاده زیبا خواهد بود .
استایل مردانه یا پسرانه می تواند با داشتن یک پیراهن اور سایز بلند در کنار شلوار نیم بگ یا بگ استایل پارچه ای ، استایل شما را تکمیل خواهد کرد .

استایل کژوال پالتو دخترانه

آموزش استایل کژوال دخترانه

استایل سبز و سفید دخترانه اسپرت

نمونه ایده برای عکاسی پسرانه استایل کژوال

استایل کژوال پاییزه و زمستانی

شاید با خود فکر کنید استایل کژوال مناسب فصل های سرد سال نمی باشد در حالی که با چند ایده و انتخاب مناسب می توانید از این استایل به راحتی در پاییز و زمستان استفاده کنید . استایل کژوال به دلیل استفاده از لباس های آزاد این امکان رو به شما می دهد تا بتوانید از سایر لباس های جذب در کنار این لباس ها استفاده کنید . به طور مثال پوشیدن یک زیرسارافونی گپ بافت در کنار کت های پشمی یا کت جین اور سایز و شلوار دورس سه نخ استایلی فوق العاده جذاب و اسپرت و کاملا کژوال برای شما به ارمغان می آورد .
یا پوشیدن هودی و شلوار ست و اور سایز دقیقا همان استایل کژوالی است که می توان برای فصل پاییز و زمستان انتظار داشت . بوت های بلند چرمی و پالتو های پشمی نیز در کنار کلاه فرانسوی می تواند یک استایل کژوال منحصر به فرد برای شما باشد .

آموزش نحوه بستن دستمال گردن و ست کردن آن

آموزش استایل کژوال پسرانه

استایل اسپرت پسرانه سبک کژوال

کلاه کپ و نحوه ست کردن کژوال

رنگ هایی که در استایل کژوال استفاده می شود کدامند ؟

اغلب رنگ هایی که در استایل کژوال استفاده می شود رنگ های نود و خنثی می باشند . رنگ های نظیر کرم ، طوسی ، سفید و خاکستری مناسب این استایل می باشد . اگر می خواهید استایل شما حالت شاد تری داشته باشد می توانید رنگ های پاستلی را جایگزین رنگ های نود و خنثی استفاده نمایید . رنگ های پاستلی سبز ، زرد ، نارنجی ، صورتی و … می تواند انتخاب های خوبی برای استایل های شما باشد .

ست سفید زنانه در استایل کژوال

استایل کژوالی با دامن بلند

استایل تمام کرم روشن زنانه مدل کژوال

عناصر استایل کژوال

در استایل کژوال ، اصل رعایت راحتی و احساس آزادی در نوع پوشش در عین حال توجه به برخی جزییات است . اما حالت کلی از لباس هایی که می توان استفاده کرد می شود :

شومیز اور سایز
هودی و پلیور
کاپشن و پالتو
کت اور سایز
تی شرت گنگ استایل
شلوار کارگو ، سنبادی ، جاگر ، بگ و نیم بگ
ونس و اسنیکرز
نیم بوت و بوت
کلاه بافت ، کلاه کاپیتانی ، کلاه فدورا و خاخامی ، کلاه شاپو
شلوار جین بگ استایل، نیم بگ و مام استایل

شلوار لگ با نیم بوت در استایل کژوال

لباس مخصوص استایل کژوال

کفش های استایل کژوال

در استایل کژوال دخترانه و زنانه از کفش های بدون پاشنه و راحت و تخت استفاده می شود . اسنیکرز و ونس های سفید و مشکی مناسب استفاده در این استایل می باشد . همچنین کفش های چرم و راحتی می توان در این استایل مشاهده کرد .

ست کیف و کلاه در استایل کژوال دخترانه

ست کردن سبز و کرم در استایل کژوال

ست لباس لش استایل کژوال مخصوص پسر

کیف استایل کژوال

در این استایل نباید از کیف هایی که دارای تزیینات و زرق و برق هستند استفاده کرد. استایل کژوال استایلی شیک و در عین حال ساده می باشد. از همین رو باید از کیف های دوشی ساده یا کوله پشتی ها ساده استفادده کرد .

آموزش استفاده از کیف و کفش در استایل کژوال اسپرت

نحوه پوشیدن رنگ آبی در استایل کژوال

نمونه سبک ست کردن لباس مردانه کژوال

استفاده از کلاه در استایل کژوال چگونه است ؟

کلاه آیتمی مهم و جذاب برای استایل کژوال می باشد . اکثر مدل های کلاه را متناسب با نوع لباس هایی که در پوشش شما استفاده می شود را می توان برای این استایل برگزید . به طور مثال کلاه شاپو و خاخامی برای استایل کژوال مردانه فوق العاده زیبا می باشد . همچنین کلاه فرانسوی یکی از انتخاب های جذاب برای استایل های زنانه و دخترانه می باشد . استایل فرانسوی خود یکی از استایل های زیبای کژوال می باشد .
در استایل کژوال ، کلاه دخترانه و مردانه به صورت متنوع وجود دارد که می توانید زیبا ترین حالت های یک استایل کژوال را خلق نمایید .

شخصیت شناسی رنگ بنفش در مد و پوشاک

ست لباس سفید مردانه استایل کژوال

آموزش عکاسی با کلاه خاخامی سبک کژوال

پیراهن چهارخونه مردانه کژوال

چند ترکیب برای استایل کژوال دخترانه و زنانه

1 – شومیز نخی یا کتان + شلوار مام استایل جین + ونس نیم ساق + شال نخی + کیف دوشی
2 – کت کوتاه + مینی اسکارف + شلوار سنبادی + کیف دستی ساده + اسنیکرز
3 – کت کوتاه کتان + شلوار جین بگ استایل + کلاه کپ + ونس
4 – ست هودی و شلوار+ کلاه بافت + کتونی اسپرت
5 – کت جین + شلوار کارگو + کتونی اسپرت
6 – پیراهن بلند ساحلی + رویه پیراهن + شال نخی + صندل
7 – ست کت و دامن + مینی اسکارف یا دورگ + کفش چرم
8 – تی شرت اور سایز + شلوار کتان نیم بگ + کلاه باکت + ونس اسپرت + کیف دوشی

مینی اسکارف در استایل کژوال

عکاسی مدلینک سبک کژوال مردانه

ست آبی و کرم دخترانه مدل کژوال

چند ترکیب استایل کژوال مردانه و پسرانه

1 – پیراهن هاوایی + شلوارک + کلاه کپ + کتونی اسپرت
2 – پیراهن جلو دکمه + شلوار کتان مام + ونس
3 – پیراهن کوبایی + شلوار نخی + کفش تابستانی
4 – تی شرت اور سایز+ شلوار کارگو + کفش اسپرت
5 – پیراهن کشمیری + کلاه لئونی + شلوار کتان + نیم بوت

استایل کژوال بر اساس برخی از اسناد تاریخی به سال ۱۹۹۶ میلادی برمیگردد . مدلینگ در این سال ها مربوط به لباس های ورزشی و استفاده از سبکی خاص ، از لباس های بومی فرهنگی بود . اگرچه در آن سال ها به طور رسمی نامی از مدلینگ مردانه یا زنانه استفاده نشده بود . اما لباس هایی که معرفی می‌ شدند با توجه به رنگ و مدل ، بیانگر جنسیت استفاده از آنها بودند . امروزه یکی از صنعت های مهم تجاری دنیا مربوط به استایل مدلینگ می شود. مفهوم مدلینگ در آن سالها مربوط به شخص خاصی نمی شد . بلکه آن لباسی که در میان مردم رواج داشت به عنوان مدل مشهور شناخته می شد . به طور مثال مدل پیراهن آستین گشاد در قرن نوزدهم رواج داشت .

ست لباس بلند استایل کژوال زنانه مجلسی

ست کلاه بافت و شومیز استایل کژوال دخترانه

پیراهن و شلوار جین مردانه کژوال

انتخاب پارچه در استایل کژوال

یکی از فاکتور های مهم برای هر استایلی توجه به پارچه مناسب با آن سبک و استایل می باشد . به طور مثال در استایل گرانج از پارچه های تیره و گاها براق نظیر انواع مدل های کتان استفاده می شود و یا استایل های کلاسیک از پارچه هایی با طرح های ساده و تک رنگ نظیر انواع کتان کرپ استفاده می شود . در استایل کژوال باید پارچه های سبک و ساده مورد انتخاب قرار گیرد. پارچه های نازک و سبک مثل انواع شانتون ، لینن ، میکرو ، کرپ تابستانی و … می تواند در این استایل استفاده شود . استایل کژوال همانظور که گفته شد ، به دلیل رعایت راحتی باید پارچه های سبک و خنک ، استفاده شود .

جدیدترین مدل های مینی اسکارف ترند سال

ژست عکاسی با شلوار کوتاه مردانه کژوال

لباس گشاد راحتی استایل مردانه اسپرت کژوال

لباس دخترانه کژوال

چه نمونه های تاریخی از استایل کژوال وجود دارد ؟

یکی از نمونه های تاریخی استایل کژوال مربوط به به کلاه می شود . در دهه ۱۸۸۰ میلادی نوعی کلاه از مدل beret (برت) در میان مردم رواج داشت . این کلاه در سال ۱۹۶۷ با تزیینات خاصی در فیلم : بانی و کلاید مورد استفاده قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد این کلاه مُد جامعه شد . بر این اساس سال ۱۹۶۷ میلادی را می توانیم جزء تاریخچه استایل مدلینگ بدانیم . زیرا کارگردان ها متوجه شدند که می توانند با استفاده از بازیگران و قدرت سینما ، لباس خاصی را معرفی کنند . عمده فعالیت عملی کارگردان ها که برای معرفی لباس های مُد انجام می شد مربوط به انتخاب بازیگر ها بود . آنها از بازیگرانی استفاده می کردند که محبوبیت زیادی در بین مخاطبان داشتند . یکی از استایل های تاریخی دیگر ، مربوط به کاپشن های خلبانی نیروی هوایی بریتانیا میشود که امروزه نیز معروف است .

استایل کژوال کلاسیک با کت و شلوار

استایل کژوال دخترانه مشکی

استایل کژوال چیست

آیا استایل کژوال فقط در سینما وجود داشت ؟

انحصار استایل کژوال مربوط به کشورهایی بود که قدرت سینما را در دست داشتند . آنها با استفاده از قدرت تصویر توانستند آن مدل لباسی را که مَد نظر دارند در بازارهای جهانی عرضه کنند . به طور مثال در سال ۱۹۵۴ اولین مدل از کاپشن های خاردار که در آستین های خود زیپ داشتند ، در فیلم آمریکایی : وحشی معرفی شدند . این کاپشن ها محبوبیت زیادی در بازار به دست آوردند . البته قطعاً بازیگر مردی که این کاپشن را پوشیده بود تاثیر زیادی در محبوبیت کاپشن ایجاد کرد . در طی آن سال ها ، استایل مدلینگ فقط به صورت شرکت های رسمی و از طریق سینما وجود داشت . اما پس از به وجود آمدن شبکه های اینترنتی اجتماعی ، صنعت مدلینگ وارد عصر جدیدی شد .
به این نکته توجه کنید که استایل کژوال فقط لباس های غیر رسمی را به طور عمومی مُد می کند . به همین علت صنعت مدلینگ از هر ایده ای برای تولید لباس ها استفاده می کند . به طور مثال طراحان مدلینگ از پتو های بلندی که زنان قبیله ی ناواهو استفاده می کردند ، لباس خاصی درست کردند . این لباس خاص همان مانتوهای بلند آمریکایی می باشد .

مدلینک با استایل کژوال

ست سفید و مشکی زنانه کژوال

نمونه ایده عکاسی کژوال

جایگاه استایل مردانه و زنانه در صنعت مدلینگ

در استایل کژوال حتماً از استایل مردانه و زنانه به صورت مجزا استفاده می شوند . زیرا علایق متفاوت این دو گروه باعث می شوند سلیقه های مختلفی در خرید لباس ها ایجاد شود . البته این سخن یعنی مدلینگ می تواند تولید سلیقه های گروهی و جنسیتی را برعهده داشته باشد . استایل کژوال به‌ طور کلی در نوع مردانه و زنانه ، سبک کلی پوشش مردم را ایجاد کرده و سعی می کند روند متنوعی داشته باشد .

منبع : هانیل اسکارف

دسته‌بندی بلاگ
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت